Filozofia

Kiedy John Masters zaczął stylizować włosy w szkole średniej w 1975 roku, informacje na temat zagrożeń związanych z wdychaniem i obchodzeniem się ze żrącymi chemikaliami w salonach fryzjerskich były znikome. John zaczął śledztwo na temat szkodliwości działania chemicznych składników takich jak amoniak lub siarczany, które są obecne w większości farb i produktów do włosów. „Wierzę, że syntetyki mają swoje miejsce na świecie, ale na pewno nie na ciele człowieka” powiedział wówczas 44-letni John zamieszkujący Niagara Falls w Nowym Yorku. Od tego momentu wziął sobie te słowa do serca, zaczął postępować zgodnie z nimi i wcielać w życie.

Używając nietoksycznych składników, Masters stworzył własną linię do pielęgnacji włosów. W swoich produktach połączył olejki eteryczne i ekstrakty roślinne, które naturalnie odżywiały włosy. Organiczny ocet z jabłek stał się podstawą jego oryginalnej płukanki do włosów.
“Aby zrealizować moje pierwsze hurtowe zamówienie jakie dostałem w Nowym Yorku, wlewałem produkty ręcznie do butelek za pomocą lejka” – wspomina John. Niemal niewiarygodne jest to, że w 1994 roku otworzył on salon w SoHo – dzielnicy nowego Yorku – a dziś w skład jego linii wchodzą produkty do pielęgnacji twarzy, włosów i skóry, które są powszechnie znane na całym świecie.

Masters spędził wiele miesięcy aby wypromować swoje produkty w aptekach i u zielarzy. Większość jego bazowych produktów nie zawierających amoniaku, a mających w sobie leczniczą glinkę John sprowadzał z Włoch, gdyż nie były one dystrybuowane w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie Masters dwukrotnie powiększył rozmiar swojego salonu, gdzie zaczęto kłaść ogórki na oczy i wykonywać masaż głowy shiatsu przy każdym myciu włosów.

Syntetyki mają swoje miejsce na świecie, ale na pewno nie na ciele człowieka. Dlaczego używa się ostrych chemikaliów w szamponach, żelach stylizujących, kremach nawilżających do twarzy czy mydłach? Dlatego, że są one stworzone jako tańsze odpowiedniki produktów organicznych. Jednak nie da się ukryć, że lepszy dla ciała i ziemi jest powrót do naturalnych roślin i ziół, z których firma JMO produkuje swoje produkty.

John Masters Organics jest marką zainspirowaną przez salony John Masters Organics. Są one opisywane jako niebiańskie, spokojne miejsce, w którym klienci koją swoje nerwy, słuchając relaksującej muzyki oraz wdychając uspokajające olejki eteryczne podczas wykonywanych zabiegów piękności. W momencie kiedy klient przekracza drzwi salonu jego wszystkie problemy i zmartwienia pozostają na zewnątrz, a gdy wychodzi czuje się jak nowo narodzony. W salonach JMO wszystkie produkty są udoskonalane według sugestii klientów. Formuła każdego z nich musi byś zgodna co do jednego: musi składać się ze składników pochodzenia naturalnego, a rezultatem
powinno być super naturalne piękno.

Składniki produktów John Masters Organics są zbierane na całym świecie. Najlepsze dostępne rośliny i zioła, z których są produkowane kosmetyki to np. Esencjonalny olejek z bułgarskiej Róży czy Olejek z orzecha Kukui pochodzący z Hawajów.

Wszystkie składniki muszą spełniać surowe kryteria ustalone przez Johna:

1. Muszą być w pełni ekologiczne nie mogą bazować na pochodnych ropy naftowej czy węgla.
2. Wszystkie olejki eteryczne i ekstrakty roślinne, w miarę możliwości powinny być certyfikowane.
3. Wszystkie składniki i produkty końcowe nigdy nie są testowane na zwierzętach.
4. Wszystkie składniki muszą być korzystne dla skóry i włosów.
5. Wszystkie składniki muszą być zbierane w sposób przyjazny dla środowiska.
6. Wszystkie składniki muszą być biodegradowalne.
7. Produkty nie mogą zawierać żadnych sztucznych barwników i nienaturalnych substancji zapachowych.

john

Kariera John Masters gwałtownie wzrosła w 1970 roku kiedy pracował w najlepszych salonach fryzjerskich w Miami i Nowym Jorku.

W latach 80­tych rosło uznanie dla jego talentu stylizacji włosów w kręgach mody oraz wśród gwiazd. John zafascynowany organicznym stylem życia, zaczął zdawać sobie sprawę z poważnych zagrożeń związanych z chemikaliami używanymi w codziennym życiu. Z dnia na dzień chciał stworzyć w salonie środowisko wolne od wszelkich toksyn. Ostatecznie, John zaczął przyjmować klientów w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku, gdzie wykorzystywał produkty wolne od amoniaku, z różnych roślin i ziół oraz glinki sprowadzanej z Europy i eksperymentował z naturalną pielęgnacją włosów, pozbawioną chemikaliów.

W 1991 roku John stworzył swój pierwszy produkt organiczny, kurację odżywiającą do włosów suchych. Prowadził różne badania i testował olejki eteryczne, ekstrakty roślinne i inne produkty organiczne, które doprowadziły potem do stworzenia marki John Masters Organics, pierwszej kompleksowej, luksusowej, organicznej linii do pielęgnacji włosów. John nadal pracuje w zaciszu swojego mieszkania, a stworzone przez niego produkty przyciągnęły dużą i świadomą zdrowego trybu życia rzeszę klientów. Dzięki temu w 1994 roku otworzył swój pierwszy salon w Soho w Nowym Jorku. Salon John Masters Organics, szybko zyskał uznanie jako jedyny „salon z czystym powietrzem” na Manhattanie, który nie oferują ­ trwałej ondulacji, farbowania włosów, manicure i wiele innych usług, które wymagają użycia toksycznych substancji chemicznych.

W kolejnych latach, wizja John Masters Organics nabierała rozpędu. W 2001 roku, ze względu na zapotrzebowanie klientów, John uruchomił linię organicznych kosmetyków do pielęgnacji twarzy wolnych od parabenów. W 2004 roku marka John Masters Organics odebrała upragnioną nagrodę Soil Association Award za najlepszą Organiczną linię produktów w Europie.

Dzisiaj, John Masters Organics jest sprzedawany w 41 krajach. Dzieli swój czas pomiędzy Nowy Jork i jego domek na wsi w stanie Nowy Jork, a Maya, jego najcenniejsze psiego towarzysza, który nie opuszcza go na krok. John cały czas pracuje nad tworzeniem nowych produktów i udoskonalaniu technologii naturalnej produkcji. Jego celem jest oferowanie „najbardziej ekologiczne, najbardziej naturalne produkty dostępny na rynku.”